fbpx
yazılım şirketleri

Gündelik hayatta ve iş hayatında kullandığımız teknolojik cihazlarda farklı birçok sistemle işlerimizi hallediyoruz. Kullandığımız sistemlerin tamamı geliştiriciler tarafından oluşturulan yazılımlarla bize ulaşır. Genel olarak yazılım, hayatımızın her alanında karşımıza çıkar. Müzik dinlerken, alışveriş yaparken, ofiste çalışırken ve diğer uğraşlarımızda yazılımları kullanırız. Bir yazılım, taslak aşamasından geliştirme aşamasına kadar bizlere ulaştırılıncaya dek birçok farklı evreden geçer. Bu faaliyetlerin tamamı yazılım şirketleri tarafından sağlanır.

Yazılım şirketleri yazılım oluşturmak, yazılım sorunlarına çözümler sunmak ve yeni teknolojileri şirketlerin iş operasyonlarına entegre etmek gibi amaçlarla kurulmuştur. Peki yazılım şirketleri ne iş yapar? Yazılım şirketlerinin görev ve sorumlulukları nelerdir? Yazılım şirketleri hangi hizmetleri sunar? RDC Partner ekibi olarak yazılım dünyasında biz neler yapıyoruz? Yazımızda bu konular hakkında merak edilen detayları sizlerle paylaşacağız.

yazılım şirketleri

Yazılım Şirketlerinin Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Yazılım şirketleri, bir yazılımın oluşturulması için fikir aşamasından geliştirme aşamalarına kadar olan süreçlerin tamamında rol alır. Genellikle şirketler ve müşterileri için yazılım programlarını test etmek, oluşturmak, geliştirmek ve sağlamak amacıyla faaliyet gösterirler. Bu işleri yapmaları için teknolojik araçları iyi kullanabilen, becerileri ve kaynakları olan uzman kişileri işe alırlar.

Yazılım şirketleri, bilgi teknolojisi (BT) sistemleri ile çalışırlar. Yazılım şirketleri web geliştirme, yazılım ve uygulama geliştirme, bilgi teknolojilerini yönetme, veri tabanı yönetme, bulut depolama ve bilgisayar ağları gibi BT alanları ile bağlantılı çalışmalar yapar.

Yazılım Şirketleri Hangi Hizmetleri Sunar?

Yazılım şirketi, işletmelerin ve tüketicilerin kullanabileceği programları oluşturur. Aynı zamanda bu programlarda değişikliklerin yapılmasını sağlar. Bu değişiklikler gereksinimleri toplama, prototip oluşturma, değiştirme ve test etme gibi farklı işlemler sonucu gerçekleştirilebilir. Şirketler için yazılım geliştirme faaliyetleri, genellikle müşterilerin belirli bir ihtiyacını veya iş gereksinimlerini karşılamak için sağlanır. Genel ihtiyaçların karşılanması için geliştiricilerin öncelikle yazılım kullanıcı tabanını tanımlaması ve gereksinimleri belirlemesi gerekir.

Yazılım şirketleri, şirketlerin iş süreçlerinin yönetimini doğru bir şekilde yapabilmesi için ihtiyaçlarına yönelik iyileştirmelerde bulunur. Yazılım şirketlerinin sunduğu hizmetleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Web Uygulama Geliştirme
 • Mobil Uygulama Geliştirme
 • Bulut Danışmanlığı
 • DevOps Otomasyonu
 • Yazılım Prototipleme
 • Kalite Güvencesi
 • Sistemler Entegrasyonu
 • Özel Yazılım Geliştirme

Dikkatinizi Çekebilir: Project Owner Kimdir ve Neler Yapar?

RDC Partner Olarak Biz Neler Yapıyoruz?

RDC Partner olarak yazılım geliştirme alanında profesyonel hizmetler sağlıyoruz. Alanında uzman ekibimiz tarafından sağlanan bu hizmetler ile iş hedeflerinize daha kısa bir sürede ve daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Sizler için sağladığımız hizmetlerimizi şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Ürün Geliştirme

RDC Partner, ürün geliştirme aşamalarını hızlı ve eksiksiz bir şekilde tamamlamanıza yardımcı olur.

 • Uygulama Geliştirme

Şirketlerin özel web çözümlerine yönelik uygulama geliştirme hizmetleri ile her türlü uygulamayı geliştirebilirsiniz.

 • Uygulama Modernizasyonu

Sürekli değişen sektör koşullarına uyum sağlayabilmek için uygulama modernizasyonu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 • Uygulama Entegrasyonu

İşletmenizdeki operasyonları modernleştirmeyi, birleştirmeyi ve koordine etmeyi sağlar.

 • Test ve Kalite Güvencesi

Test ve kalite güvencesi hizmeti ile gelişmiş yazılım testlerine ulaşabilirsiniz.

 • Uygulama Bakımı

Teknolojik gelişmelere ayak uydurmak, uygulamalarınızın ömrünü uzatmak, maksimum performans ve minimum kesinti süresi sağlamak için uygulama bakımı hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

 • Devops Geçisi

DevOps yazılım geliştirmede, geliştirme ve BT operasyonları ile birlikte sağlanır.

 • Bulut Hizmetleri

RDC Partner olarak sunduğumuz bulut hizmetleri ile altyapınızı, uygulamalarınızı ve iş süreçlerinizi buluta taşımanızı sağlıyoruz. Depoladığınız verileri kolayca kullanabilmeniz için size sunduğumuz fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Bu yazımızda yazılım şirketi hakkında merak edilen detayları ele aldık. Daha fazlası hakkında bilgi almak için diğer içeriklerimize göz atabilirsiniz. RDC Partner olarak internet, telekomünikasyon ve kurumsal sınıf çözümleri aracılığı ile yüksek kalitede dijital hizmetler sunuyoruz. Yazılım çözümlerimizden faydalanmak, ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmek için sitemizi inceleyebilirsiniz. İletişim kanallarımızdan birini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.